GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Fat 9201766
*
nr 920 1766
Fat
8+ 1 del, Gefle
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2014
kl 19:53:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 16:21:40
1
200 kr
26/10 21:59:16
2
200 kr
26/10 21:59:17
1
200 kr (Budbetjänt)
26/10 22:48:15
3
600 kr
27/10 06:49:48
4
450 kr
27/10 06:49:48
3
500 kr (Budbetjänt)
27/10 06:50:42
4
600 kr
27/10 06:50:42
3
600 kr (Budbetjänt)
27/10 07:15:09
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle svensk keramik svenska keramiker
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17
*
Fat
Läs om budbetjänten
nr 920 1766
Fat
8+ 1 del, Gefle
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/10 16:21:40 | 1 | 200 kr |
26/10 21:59:16 | 2 | 200 kr |
26/10 21:59:17 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
26/10 22:48:15 | 3 | 600 kr |
27/10 06:49:48 | 4 | 450 kr |
27/10 06:49:48 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
27/10 06:50:42 | 4 | 600 kr |
27/10 06:50:42 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
27/10 07:15:09 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle svensk keramik svenska keramiker
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17